06.12.2021

Рада директорів МВФ розгляне другий транш stand-by для України 22 листопада

Офіційний представник МВФ Джеррі Райс
Фото з відкритих джерел

МВФ у червні 2020 року затвердив для Києва програму stand-by загальним обсягом близько 5 млрд доларів

Представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Джеррі Райс підтвердив намір ради директорів розглянути другий транш stand-by для України 22 листопада. Про це він заявив під час пресбрифінгу у Вашингтоні, передає “Інтерфакс“.

“Я можу підтвердити, що обговорення Ради директорів щодо України відбудеться найближчого понеділка, 22 листопада”, – сказав Райс.

Як відомо, МВФ у червні 2020 року затвердив для Києва програму stand-by загальним обсягом близько 5 млрд доларів, одразу виділив перший транш фінансування обсягом 2,1 млрд.

Було заплановано чотири перегляди виконання умов програми для виділення інших чотирьох траншів.

Проте обумовлений графік було порушено, а фінансування – призупинено через невиконання Україною низки зобов’язань.

Згодом, МВФ 18 жовтня повідомив про досягнення угоди з Україною на рівні персоналу (staff-level agreement, SLA) щодо першого перегляду програми.

“Це відкриває шлях для розгляду першого перегляду SBA і запиту про продовження програми радою директорів МВФ. Завершення першого перегляду дасть змогу виділити (Україні) SDR500 млн (майже $700 млн)”, – наголошується в релізі за підсумками обговорень між сторонами.

Новини за темою: Місія МВФ їде в Україну: Що перевірятимуть міжнародні фінансисти та коли очікувати другий транш допомоги

Зокрема, глава місії Іванна Владкова Холлар повідомила про досягнення домовленості щодо оновленого набору політик у сфері економіки, фінансів і структурних реформ, щоб допомогти Україні впоратися з економічною кризою та кризою в галузі охорони здоров’я, спричиненою COVID-19, і зберегти макроекономічну та фінансову стабільність, а також усунути основні перешкоди для приватних інвестицій.

Владкова-Холлар зазначила, що в міру відновлення економіки основну увагу в програмі приділено поверненню фіскальної політики до умов, сумісних зі середньостроковою стійкістю боргу, з одночасним захистом соціально вразливих верств населення.

За її словами, йдеться про посилення управління доходами та зниження фіскальних ризиків, пов’язаних із квазіфіскальними операціями, зокрема в енергетичному секторі.

Вона також відзначила серед основних пунктів боротьбу з корупцією, просування судової реформи і зниження ролі держави та зацікавлених груп в економіці задля поліпшення ділового середовища, посилення корпоративного управління, залучення інвестицій і підвищення потенціалу економіки.

Новини за темою: В очікуванні траншу від МВФ: Що відомо про безповоротну допомогу від фонду та продовження співпраці

Нагадаємо, раніше ми писали, що Україна очікує 750 млн доларів другого траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ) наприкінці листопада – у грудні.

Джерело: https://zikua.tv/news/economics/rada_dyrektoriv_mvf_rozhliane_druhyi_transh_stand_by_dlia_ukrainy_22_lystopada_1017807

Залишити відповідь