07.12.2021

⚡️⚡️⚡️Ми відстояли свободу і незалежність: Порошенко привітав українців з Днем Гідності та Свободи

І через 17 років після Помаранчевої революції, і через 8 років після початку Революції Гідності ми впевнені — шанс, який ці події відкрили перед Україною, наше покоління не втратило. Ми відстояли свободу і незалежність. Ми — серед небагатьох країн, які зберегли демократію в цій частині світу.

Ми із вдячністю згадуємо і схиляємо голови перед Небесною Сотнею. І перед небесними тисячами героїв оборони України від російської агресії.

Я не раз повторював, що свобода ніколи не дається раз і назавжди. Вона важко здобувається і легко втрачається. Щоб не загубити її, боротися за неї слід щодня, щомиті.

Два з половиною роки тому до влади в Україні прийшли люди, для яких гідність та європейський вибір не являли жодної цінності. Свого часу вони відверто глумилися над учасниками Революції Гідності. Пригадайте їхній номер про вовняний одяг та ебонітові палички «Беркуту». Той цинізм вони називали «гумором». А потім на вимогу Путіна відпустили «Беркутів» до Росії — просто з лави суду. Шанси юридично довести, хто був замовником розправи над Майданом, — втрачені. Їх знищив Зеленський.

Відновлення курсу на членство в Європейському Союзі стало однією з головних вимог Революції Гідності. Що зроблено в цьому напрямку за останні два з половиною роки? Якщо судити за конкретними справами та проектами, реальний рух України до Європи зупинено. Гірше того — у внутрішній політиці відбуваються процеси, які віддаляють нас від Європейського Союзу.

Де боротьба з корупцією? «Велике будівництво» стало масштабним бізнес-проектом з особистого збагачення першої особи. Подібні проекти існували лише за часів Януковича. Йде знищення свободи слова. Під прикриттям нібито «боротьби з олігархами» влада хоче загарбати всі телеканали, щоб не лунало жодної критики. Щоб було, як в Лукашенка. І це далеко не все, що вони планують.

Річниця Революції Гідності ще раз нагадує, чим завершуються в Україні спроби будувати авторитаризм та диктатуру. Хто цього не зрозумів, хай спитає в того ж Януковича. «Європейська Солідарність», громадянське суспільство, ветерани, волонтери, мільйони та мільйони українців достатньо сильні для того, щоби захистити свободу, демократію і європейський вибір. Це — наша спільна справа. Так само як і оборона України від Путіна, захист від російської агресії, від Кремля, який так і не змирився з європейським вибором України.

Разом ми — сила. І тому головні перемоги — попереду.
Вітаю з Днем Гідності та Свободи!
Слава Україні!