Пт. Жов 30th, 2020

Міносвіти заборгувало “Укрзалізниці” понад 1 млрд грн за перевезення студентів

Поділіться записом

У перевізника вимагають передбачити в бюджеті достатню кількість коштів для компенсації

Укрзалізниця. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Міністерство освіти і науки України заборгувало “Укрзалізниці” понад мільярд гривень за перевезення студентів. Про це повідомила пресслужба перевізника.

Зазначається, що відомства щороку укладають договори щодо компенсації пільгового перевезення студентів, але сума компенсацій значно менша за необхідну. Так, у держбюджетах 2018-2019 років передбачалося 36 млн грн коштів на відшкодування “Укрзалізниці”, але таких пільгових послуг було надано майже на 500 млн грн.

За попередніми розрахунками, в 2021 році “Укрзалізниця” надасть студентам пільгові послуги в розмірі 322 млн грн. Тому компанія звернулася до уряду та Верховної Ради з закликом передбачити в бюджеті на наступний рік кошти й для відшкодування заборгованості МОН.

В “Укрзалізниці” заявляють, що недостатня сума відшкодувань від Міносвіти може сприяти неналежному виконанню функцій перевізника. “Такий стан справ стосовно компенсації пільгових перевезень може призвести до зниження можливості національного оператора залізничного транспорту належно виконувати свої функції, зокрема оновлювати рухомий склад, призначати нові поїзди та розширювати географію маршрутів”, – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: СБУ викрила “металеві” оборудки на львівському заводі “Укрзалізниці”

Нагадаємо, нещодавно голова правління АТ “Укрзалізниця” Володимир Жмак заявив, що планує зробити пасажирські перевезення беззбитковими шляхом переговорів щодо компенсації вартості проїзду пільговиків. За його словами, непрофільні для “Укрзалізниці” напрями будуть віддані на аутсорс.

Джерело: https://zik.ua/news/economics/minosvity_zaborhuvalo_ukrzaliznytsi_ponad_1_mlrd_hrn_za_perevezennia_studentiv_982341

Залишити відповідь