26.01.2022

Кондитерські вироби в Україні подорожчають ще на 10-15%, – Асоціація “Укркондпром”

кондитерські вироби
ChinaLogist.ru

Через високі ціни на газ і підвищення вартості борошна, цукру, вершкового масла, кондитерських жирів, електроенергії виробники кондитерських виробів будуть змушені підвищити ціни на свою продукцію ще на 10-15%. Упродовж минулого року вони вже зросли на 25-30%. Про це Олені Голубєвій повідомив президент Асоціації “Укркондпром” Олександр Балдинюк. До Асоціації входять найбільші виробники, такі як “Рошен”, “Харківська бісквітна фабрика”, “Нестле Україна”, “Житомирські ласощі” та інші.

“Зростання цін на 25-30% минулого року – це дуже велика інфляція. Не можу пригадати такого підвищення цін у галузі всього за рік. Але й це не врятувало ситуацію повною мірою. За нинішньої ціни на газ (у грудні 2021 р. підприємства галузі контрактували “блакитне паливо” на січень по 45 тис. грн за 1 тис. куб. м) і без доступу до обсягів, що продаються за пільговими цінами, українські кондитери будуть змушені підвищити ціни ще мінімум на 10-15%. І це ще оптимістичний прогноз”, – сказав Олександр Балдинюк.

Як повідомляли, Кабмін зобов’язав приватних газовидобувачів до 30 квітня продавати на біржі 20% видобутого газу за фіксованою ціною виробникам борошна вищого ґатунку, хліба, молока жирністю 2,5%, курячих яєць, м’яса птиці та соняшникової олії. Виробники кондитерської галузі не потрапили до переліку галузей, які можуть скористатися пільговими цінами на газ. При цьому європейські виробники, які купують газ за цінами нижче українських, нарощують постачання продукції до України.

Більше подробиць – у статті “Без цукерок і з дорогим м’ясом. Чи врятує продрозкладка Зеленського від зростання вартості продуктів” на сайті 112ua.tv.

Джерело: https://zikua.news/news/economics/kondyterski_vyroby_v_ukraini_podorozhchaiut_shche_na_10_15_asotsiatsiia_ukrkondprom_1020327

Залишити відповідь