Нд. Вер 27th, 2020

Економічна криза виявилася найглибшою за останні 70 років, але була прогнозованою, – Дорошенко

Поділіться записом
Олексій Дорошенко
Скріншот відео

До неї можна було готуватися, каже експерт

Економічні кризи у сучасному світі відбуваються кожні 5-10 років, проте цьогорічна виявилася найглибшою за останні 70 років.

Про це під час ток-шоу “19” на телеканалі ZIK заявив голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

“Щодо криз – у цьому році ми будемо святкувати 200-річчя першої промислової кризи. Після цього були вже фінансові кризи. У будь-якому випадку, це не таке вже старе явище, і тому, виходячи з теорії, економічні кризи відбуваються в сучасному світі кожні 5-10 років. Це означає, що кожен президент практично в неї потрапляє. І оскільки весь світ останні три роки сидів в очікуванні, коли ж це станеться, було зрозуміло, що якщо воно все відкладається, на наступний рік, швидше за все, бабахне. Тому криза була досить прогнозованою. Інша справа, що ніхто не розумів, з якого боку вона прийде і наскільки буде глибокою. Ця криза, дійсно, найглибша за останні 70 років. Але питання в тому, що вона все одно була б, тому до неї можна було готуватися, можна було не готуватися”, – зазначив Олексій Дорошенко.

Гість студії також зауважив, що Україна має зробити висновки та визначити, хто винний в невдалому економічному експерименті у нашій державі.

“Кого ми вибрали вчителем, щоб нам показали – робіть це, це, це, і у вас все буде добре. Ми йшли якраз за логікою наших міжнародних партнерів – США, Євросоюзу. Вони нам давали не тільки логіку і послідовність дій, давали людей, які будуть це робити. Якщо ми з вами бачимо, що ми з вами зайшли в глухий кут, то це означає, що їхня вина там теж є. І тому, коли ми з вами говоримо про те, що підлягає ратифікації договір, за яким нам дають 1,2 млрд (євро. – Ред.), але при цьому перший транш – 600, ми, як завжди, повинні взяти 600, подякувати, або навіть не дякувати і не виконувати ті умови, які нам висувають, бо вони, відверто кажучи, є для нас невигідними”, – сказав Олексій Дорошенко.

Новини за темою: Вчора Україну продали за безцінь: Експерт про кредитну угоду між Україною та ЄС

Нагадаємо, 23 липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та очільник НБУ Кирило Шевченко підписали Меморандум та Кредитну угоду з Єврокомісією на 1,2 млрд євро під час робочого візиту до Брюсселя.

Згодом Верховна Рада ратифікувала меморандум та угоду для отримання грошей. У пояснювальній записці вказано, що відсоткова ставка запозичення на строк до 15 років прогнозується як прийнятна (до 2 % річних), однак конкретний її розмір стане відомим пізніше. 

Додамо, президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн повідомив, що уряд України розпочав роботу над виконанням умов меморандуму про взаєморозуміння між Україною та ЄС, щоб отримати другий транш макрофінансової допомоги.

Джерело: https://zik.ua/news/economics/ekonomichna_kryza_vyiavylasia_naihlybshoiu_za_ostanni_70_rokiv_ale_bula_prohnozovanoiu__doroshenko_979072

Залишити відповідь