Пт. Жов 30th, 2020

Бойко: Це не бюджет, це – вирок, який прирікає економіку на кризу, а українські родини на бідність

Поділіться записом
Юрій Бойко
Пресслужба “Опозиційної платформи – За життя”

Співголова фракції “Оппозиційна платформа – За життя” Юрій Бойко заявив у кулуарах Верховної Ради, що проект бюджету на 2021 рік, це – вирок, який прирікає економіку на кризу, а українські сім’ї на бідність. Про це повідомляє пресслужба партії.

“Нас категорично не влаштовує, що цей проект консервує бідність українців. Закладений урядом прожитковий мінімум на наступний рік вдвічі менший від фактичного. Відповідно, соціальна допомога від держави малозабезпеченими громадянам, яка розраховується на основі прожиткового мінімуму, буде мізерною”, – зазначив він .

За його словами, це не бюджет, це – вирок, який прирікає економіку на кризу, а українські родини на бідність.

“Ми у жодному разі не будемо підтримувати антисоціальне “енергетичне пограбування” українських сімей. Уряд підвищує тарифи і скорочує субсидії, виштовхує людей за межу бідності. І урядовців зовсім не хвилює, що за межею бідності вже в кінці цього року може опинитись половина українських родин. Це не кінець “епохи бідності”. Це прямий шлях до повного зубожіння”, – підкреслив народний депутат.

Співголова опозиційної фракції наголосив, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ відстоює принципово інші підходи до соціально-економічної політики держави.

“Ми розробили свій пакет пропозицій, які докорінно змінюють підготовлений урядом проект. Наші альтеративні пропозиції передбачають підвищення соціальних видатків бюджету більш, ніж на 110 мільярдів гривень. Зокрема, пропонується не менш ніж у 3 рази підвищити прожитковий мінімум. Мінімальну зарплату до кінця наступного року підвищити до 8 000 гривень. Майже у три рази збільшити мінімальну пенсію. Допомогти людям сплачувати комунальні платежі і додатково виділити не менше 4 млрд гривень на комунальні субсидії”, – зазначив Юрій Бойко.

Також, за словами політика, ОП-ЗЖ не буде миритися з тим, що навіть у період епідемії фінансування медицини закладається на нижчому від визначеного законом рівня 5% ВВП.

“Всі заяви чиновників про те, що медицині і медикам буде забезпечено гідне фінансування від держави виявились черговим обманом. Ми наполягаємо на повноцінному державному фінансуванні медицини у розмірі не менш, ніж 5% від ВВП. Враховуючи негативний прогноз по COVID-19, фінансування охорони здоров’я потрібно збільшити на 52 млрд гривень (з 152, 59 млрд грн до 204, 59 млрд грн)”, – сказав він.

Юрій Бойко підкреслив, що на всі ці видатки у держави насправді є ресурс. Для цього достатньо відмовитися від неефективних витрат та професійно підійти до визначення параметрів економічного розвитку у наступному році.

Джерело: https://zik.ua/news/politics/boiko_tse_ne_biudzhet_tse__vyrok_iakyi_pryrikaie_ekonomiku_na_kryzu_a_ukrainski_rodyny_na_bidnist_982097

Залишити відповідь