Пн. Жов 26th, 2020

Бігус заробляє мільйони і ухиляється від сплати податків, – Шарій

Поділіться записом
Анатолій Шарій. Фото: wikipedia.org/Westmclaren

Шарій викрив Бігуса на ухиленні від сплати податків і багатомільйонних махінаціях

Журналіст-антикорупціонер Денис Бігус заробляє мільйони і ухиляється від сплати податків.

Про це заявив відомий блогер і медіаексперт Анатолій Шарій.

За його даними, хоча Бігус і пов’язані з ним компанії постійно отримують солідні гранти від Заходу, журналіст продовжує просити гроші і у простих українців.

Згідно з документами, серед інших Бігус отримує гроші від Європейської комісії, Представництва ООН в Україні, Фонду Джорджа Сороса “Відродження”, посольства Нідерландів та посольства США.

Компанії Бігуса, як зазначає Шарій, за останні роки отримали понад 74 млн грн.

Так, ФОП Бігус отримав 2 млн, “Пітерфільк бюро” – 13 млн, “Девідсуше студіо” – 5 млн, “Канцелярська сотня” – 5 млн, “Том 14” – понад 49 млн.

За словами Шарія, має місце шахрайська схема, організована групою осіб під керівництвом Бігуса, які під егідою “журналістських розслідувань” організували збір коштів з фізичних осіб (близько 5 млн грн) з подальшим їх витрачанням не на статутні цілі, а на розміщення депозитів, купівлю цінних паперів (облігацій) та ін.

Група компаній Дениса Бігуса, отримавши за 5 років понад 74 млн грн, не сплачує податки до бюджету України, виводячи більшість отриманих коштів (понад 60 млн грн) на приватних підприємців (ч.3 статті 28, ч. 3 статті 212 Кримінального кодексу України “Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів”).

Кошти, перераховані групою компаній Бігуса на фізичних осіб – підприємців (понад 60 млн грн), переводяться в готівку – знімаються з рахунків цих приватних підприємців (більшість з яких є “штатними” співробітниками проєктів, що працюють на постійній основі) (ч. 3 статті 28, ч.3 стаття 209 Кримінального кодексу “Легалізація (відмивання) майна, отриманого злочинним шляхом”).

Денис Бігус вводив в оману як фонди та міжнародних донорів, так і представництва іноземних держав в Україні. Кошти платників податків як українських, так і західних країн витрачаються нецільовим чином, зокрема, на купівлю цінних паперів (ч.4 статті 190, ч. 5 статті 191 Кримінального кодексу).

Також має місце нецільове використання коштів, отриманих від Представництва ООН в Україні, – понад 3,5 млн грн. Фактично відбувається привласнення, розтрата майна (коштів) (ч.3 статті 28, ч. 5 статті 191 Кримінального кодексу України “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”).

Джерело: https://zik.ua/news/crime/bihus_zarobliaie_miliony_i_ukhyliaietsia_vid_splaty_podatkiv_sharii_983797

Залишити відповідь