25.10.2021

Журналісти “Першого Незалежного” на сесії ПАРЄ стали сенсацією: В Європі шоковані переслідуваннями журналістів в Україні

Ігор Вальський
Ігор Вальський

Політолог

2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій щодо телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZіK

РИА Новости

Минулого понеділка в Страсбурзі стартувала чергова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, в рамках якої працювали журналісти “Першого Незалежного“. Кореспонденти каналу донесли до сотень європейських політиків, серед яких були і євродепутати, працівники МЗС, міністри і чиновники різних країн те, в наскільки жалюгідному стані зараз знаходиться свобода слова в Україні. Делегати ПАРЄ були шоковані рівнем тиску на пресу при президентові Зеленському.

У своїх листах для делегатів ПАРЄ журналісти розповіли про всі утиски, з якими вони зіткнулися у своїй роботі після введених Зеленським санкцій. В першу чергу мова йде про грубі порушення верховенства права, коли українська влада в обхід судового порядку заборонила трансляції топових українських каналів “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Після санкції торкнулися і новинних сайтів. Зараз журналісти цих медіа просто позбавлені можливості робити свою роботу.

Такі дії української влади отримали шквал засуджень від міжнародних політиків, які брали участь у сесії ПАРЄ. Європейська спільнота була шокована рівнем утиску свободи слова в Україні. За результатами обговорень у ПАРЄ запропонували створити спеціальну комісію з розслідування, яка оцінить свободу преси в Україні. Журналісти “Першого Незалежного” буквального створили прецедент, який допоможе зупинити тиск на ЗМІ в Україні.

Учасники сесії нагадали владі президента Зеленського, що ЗМІ – це так звана четверта гілка влади в країні, право на роботу якої зобов’язане гарантуватися законом. В іншому випадку мова може піти про втрату Україною статусу демократичної держави.

Тепер нам залишається з цікавістю спостерігати, як з цієї ситуації виходитиме президент Зеленський. Він же розуміє, що переступив закон, коли через кишенькову РНБО позбавив роботи півтори тисячі журналістів. Більше його не зустрічатимуть на європейських самітах з розпростертими обіймами, він повинен розуміти, що ніколи українська держава не зможе називатися європейською, поки її президент не буде цілком розділятися європейські цінності. А з цим у Зеленського поки що великі проблеми.

Будемо і далі спостерігати за ситуацією, але вже зараз чітко ясно, що Зеленський – більше нерукоподатний серед європейського суспільства.

Ігор Вальський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: https://zikua.tv/blogs/zhurnalisty_pershoho_nezalezhnoho_na_sesii_parye_staly_sensatsiieiu_v_yevropi_shokovani_peresliduvanniamy_zhurnalistiv_v_ukraini_1013559

Залишити відповідь