Пн. Сер 2nd, 2021

Віктор Медведчук: Влада хоче, щоб я переховувався, але вони цього не дочекаються – я готовий до боротьби

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук

Голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народний депутат України 

Голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народний депутат України Віктор Медведчук

112ua.tv

Голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук прокоментував судове засідання, на якому розглядатимуть питання продовження йому домашнього арешту, і політичні звинувачення, які йому інкримінує влада

Про незаконність продовження запобіжного заходу

Моє тверде переконання, як і переконання адвокатів, полягає в тому, то запобіжний захід у вигляді домашнього арешту не повинно бути продовжено, позаяк для цього немає жодних законних підстав, як і немає підстав для притягнення мене до кримінальної відповідальності відповідно до тих матеріалів, які було представлено як матеріали підозри, ті матеріали, з якими ми зараз знайомилися, їм подання, подане органами слідства, затверджене прокурором і розглядається сьогодні судом щодо продовження запобіжного заходу – домашнього арешту.

Про обшуки в офісі

Це дії, спрямовані на політичні переслідування, незаконні кримінальні переслідування, як, власне кажучи, і всі матеріали, які було викладено два місяці тому в підозрі, які повторюються зараз у клопотаннях органів прокуратури, переданих до суду. Вчора – щодо продовження строків слідства до 11 листопада, сьогодні – щодо продовження запобіжного заходу. Тобто це ті матеріали, які є незаконно обґрунтованими на неприпустимих доказах. Фактично всю доказову базу зведено до двох частин.

Перша частина – це висновок експертиз, які проведено незаконним органом, а саме експертною установою системи Служби безпеки України, підпорядкованим Службі безпеки України, що, на наш погляд і за висновком адвокатів, є незаконним. Ба більше, всі експертизи, які є в матеріалах справи, проведено з грубим порушенням науково-методичних рекомендацій та інструкцій, затверджених Міністерством юстиції України, і тому вони в контексті вимог Кримінально-процесуального кодексу є неприпустимими доказами.

А друга частина полягає в тому, що за невстановлених обставин невстановленими особами в невстановленому місці в невстановлений час тощо – ось все звинувачення, яке було висунуто в матеріалах підозри, які є сьогодні та яке є ні чим іншим, як незаконними кримінальними переслідуваннями та політичними репресіями. Ніяк інакше все це назвати не можна.

Про виїзд за кордон

Безумовно, влада дуже хотіла, щоб я покинув країну. І вона розповідала про те, що я боюся звинувачення, що ці звинувачення обґрунтовані, законні, і тому Медведчук ховається від кримінальної відповідальності. Вони цього не дочекалися, вони цього не дочекаються, тому що я готовий до боротьби. Я вважаю і впевнений у своїй правоті, в тому, що справедливість і закон повинні восторжествувати. І ми будемо робити все для того, щоб домогтися і продемонструвати дії влади, команди президента, президента Зеленського, спрямовані на політичні репресії та незаконні кримінальні переслідування.

Про нові звинувачення

Чи будуть вони? Це треба ставити запитання представникам обвинувачення. Будуть і чи є. Я хочу сказати, що ні ті, які є, ні ті, які будуть сфабриковані, якщо така фабрикація і фальсифікація буде мати місце, не мають ніякої доказової бази та ґрунту. Ґрунт один – моя незгода з курсом, який проводить сьогодні в країні президент і його команда влади, боротьба нашої партії, представником якої я є в опозиції, і всі дії, які сьогодні спрямовані проти мене, це дії, спрямовані для того, щоб обмежити мою діяльність як опозиційного політика, як народного депутата, який згідно з Конституцією представляє інтереси українського народу.

Про реальну мотивацію слідства

Фактично, слідство почалося з моменту реєстрації кримінального провадження 11 березня. Минуло фактично чотири місяці. Через два місяці з’явилися матеріали підозри, які зараз є в основі подань органів прокуратури, в тому числі й тих, які є сьогодні, і будуть предметом розгляду. Так от, за ці чотири місяці встановлено лише те, про що я сказав: Це висновки експертизи, які не можуть бути допустимими відповідно до норм кримінально-процесуального кодексу, і невстановлені обставини – час, особи та багато іншого. Ось вам все, що відбувається сьогодні. Щобільше, вчора за поданням органів прокуратури було продовжено термін слідства до 11 листопада поточного року. Фактично на шість місяців з моменту появи матеріалів підозри, а по суті – до восьми місяців. Це я розцінюю не інакше, як крок, спрямований на обмеження, як я вже говорив, моїх функцій, моїх дій, моїх повноважень, і як опозиційного політика, і як народного депутата.

Про заяви влади з приводу нібито затягування Медведчуком процесу

Це не просто абсурд або дурість. Це якась наукова фантастика, що межує з тим, що треба досліджувати лікарям вузької спеціалізації, психіатрам. Ось нехай ці дослідження і проводять. Я багато років робив все для того, щоб звільняти наших громадян, як з одного, так і з іншого боку. І таких людей більше тисячі, які були звільнені. На жаль, сьогодні влада демонструє про те, що вона нездатна це робити, і вже більш ніж рік, немає ніяких обмінів, ніяких звільнень. І ви, напевно, пам’ятаєте, що однією з останніх точок, після якої влада перейшла всі червоні лінії, було те, що представники Донецька і Луганська в другій половині січня запропонували мені забрати, приїхати та забрати в Донецьк, чотирьох жінок, двоє з яких були засуджені до позбавлення волі на 12 і 14 років, а двоє, які перебували під слідством перебували в місцях позбавлення волі. Тобто, це була гуманітарна одностороння Акція, яка нічим не закінчилася, тому що після звернення мого в Службу безпеки України для дозволу проїзду і для того, щоб забрати наших громадян і повернути їх додому в сім’ї, до рідних, – це все закінчилося нічим. Після цього влада почала наступ на опозиційні канали, після цього влада незаконно застосувала санкції, після цього влада незаконно почала кримінальні переслідування мене і мого колеги Тараса Козака.

Віктор Медведчук

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: https://zikua.tv/blogs/viktor_medvedchuk_vlada_khoche_shchob_ia_perekhovuvavsia_ale_vony_tsoho_ne_dochekaiutsia__ia_hotovyi_do_borotby_1006786

Залишити відповідь