Вт. Жов 27th, 2020

Війна цивілізацій: Вірменія як остання перешкода на шляху турецької експансії

Поділіться записом
Bild
Bild

Бульварна газета, флагман видавництва Axel Springer, найбільш тиражна газета Німеччини

Турецькі війська
Фото з відкритих джерел

Туреччина вирішила поглинути Азербайджан, але її імперіалістична політика націлена набагато далі, ніж південний Кавказ. Вірмени – остання перешкода на шляху турецької експансії. Нагірний Карабах і Вірменія – це фронт, що розділяє дві цивілізації. І якщо Європа не відреагує на це, то скоро Туреччина опиниться поруч з Віднем, заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян в інтерв’ю німецькій газеті.

Про це пише Bild.

Прем’єр-міністр здається напруженим, коли в суботу ввечері приймає журналістів газети “Bild” у своїй резиденції в Єревані, столиці Вірменії.

Сорокап’ятирічний Нікол Пашинян практично не спить, весь час надходять жахливі новини про загиблих, про подальше загострення ситуації.

Кількість загиблих неясна, об’єктивної інформації немає: кожна зі сторін говорить про тисячі загиблих у противника і декілька сотень у себе.

Але в будь-якому випадку ясно, що втрати набагато вищі, ніж під час попередніх загострень.

Ось уже тиждень вирує війна в Нагірному Карабасі, через який протягом декількох десятиліть ведуться суперечки і військові дії.

З точки зору міжнародного права Нагірний Карабах належить до Азербайджану, проте регіон населений переважно вірменами. ООН і ОБСЄ з 1992 року намагаються грати роль посередників у конфлікті. Зараз ситуація загострена до краю, тому що Азербайджан хоче повернути собі контроль над регіоном за допомогою турецького президента Ердогана.

“Я тільки що говорив з канцлером Меркель”, – говорить Пашинян, сідаючи в крісло. Вірменія хоче отримати більше допомоги від Європи і почути більш чітку оцінку ситуації.

Bild: Світ говорить про Дональда Трампа та його зараження коронавірусом, а не про Вірменію. Вас це обурює?

Пашинян: Я вважаю, що події, що відбуваються в нашому регіоні, отримують належну увагу з боку міжнародної спільноти. Можливо, це пояснюється тим, що в зоні конфлікту Нагірного Карабаху з’явилися найманці і терористи з Сирії.

– Звідки ви це знаєте?

– Туреччина найняла і перевезла їх сюди, щоб вони воювали проти Нагірного Карабаху і Вірменії. Думаю, що в даній ситуації те, що відбувається, — вже не просто питання безпеки окремого регіону. Він став важливою частиною глобального порядку денного.

Новини за темою: Туреччина і Росія вступають в нову еру війн найманців

Те, що тут відбувається, має міжнародне значення з трьох причин. По-перше, як вже було сказано, тому що Туреччина наймає в Сирії терористів і перевозить їх сюди для ведення військових дій проти Нагірного Карабаху і Вірменії. По-друге, в даному процесі бере участь турецька армія. Тут проявляється імперіалістична позиція Туреччини, що має на меті відновлення Турецької імперії. Цим пояснюється і її активність в Середземномор’ї, на Близькому Сході і в Лівії, те, як вона діє в цих регіонах. По-третє, як я думаю, Туреччина через 100 років повернулася в південно-кавказький регіон, щоб продовжити геноцид вірмен, розпочатий Туреччиною в 1915 році.

– Ви говорили по телефону з делегацією Трампа про напружену ситуацію.

– Я говорив по телефону з радником президента Трампа з національної безпеки О’Браєном (Robert O’brien). Під час цієї розмови ми домовилися, що пан О’Браєн поговорить по телефону з президентом Трампом. Увечері ми дізналися, що тест президента Трампа на коронавірус виявився позитивним. Але ми продовжуємо підтримувати контакти з нашими американськими колегами. США – співголова Мінської групи ОБСЄ, що займається вирішенням конфлікту навколо Нагірного Карабаху.

– У світі вважають, що з міжнародної точки зору Нагірний Карабах належить Азербайджану, так говорить і ООН…

– Це вкрай дивне твердження. Якщо звернутися до історії, то Нагірно-Карабаська автономна область під час заснування Радянського Союзу стала частиною Азербайджану. Це було наслідком самовільного рішення Сталіна під час утворення Радянського Союзу. Якщо ми повернемося до часу, коли Радянський Союз розпався, то ми побачимо, що таким же чином, як Азербайджан, колишня частина Радянського Союзу, здобула незалежність, так і Нагірно-Карабаська автономна область, теж колишня частина Радянського Союзу, здобула незалежність від Азербайджану. Це сталося відповідно до існуючих законів і Конституції Радянського Союзу. Чому Азербайджан зміг стати незалежним від Радянського Союзу, а Нагірно-Карабаська автономна область ні? Багато людей можуть стверджувати, що Радянський Союз більше не існує. Ну так і радянський Азербайджан теж більше не існував, коли Нагірно-Карабаська автономна область стала незалежною. Якщо Нагірний Карабах належав до Азербайджану, то Азербайджан належить до Радянського Союзу.

– Чому Ердоган підтримує Азербайджан?

– Як уже сказано, це результат імперіалістичної політики Ердогана і Туреччини. Ймовірно, Туреччина поставила собі за мету припинити існування незалежної держави Азербайджан і поглинути її.

Коли я говорив про геноцид вірмен і відповідну політику, то хотів підкреслити, що це не тільки прояв історичної ненависті до вірмен.

Проблема полягає в тому, що вірмени на південному Кавказі — остання перешкода на шляху турецької експансії в напрямку північних регіонів південного сходу і сходу. Тому що імперіалістична політика Туреччини націлена набагато далі, ніж південний Кавказ. Подивіться на дії Туреччини в Середземномор’ї, в Лівії, на Близькому Сході в Іраку і Сирії. Моя думка така, що Нагірний Карабах і Вірменія в даний момент є фронтом, що розділяє дві цивілізації. І якщо міжнародне співтовариство не відреагує на цей факт належним чином, то тоді скоро Туреччина опиниться поруч з Віднем.

Новини за темою: Ердоган має намір зіштовхнути лобами Захід і Схід, як передрікав Хантінгтон

– Німеччина поводиться так стримано, тому що побоюється реакції Ердогана?

– Я б не хотів коментувати позиції німецьких політиків. Я тільки хочу скористатися можливістю, щоб донести необхідну інформацію, яка, можливо, стане в нагоді німецьким — та й іншим політикам.

– Що потрібно робити Німеччині?

– Вважаю, що європейські країни повинні однозначно засудити насильство і ескалацію насильства з боку Туреччини та Азербайджану, а також напад терористів на Нагірний Карабах і Вірменію.

– Чи може допомогти канцлер Меркель?

– Засновані на правді заяви таких лідерів можуть зробити сильний вплив на ситуацію. Французький президент Еммануель Макрон чітко сказав, що напад походив від Азербайджану. Він чітко сказав, що Туреччина надихнула Азербайджан на напад на Нагірний Карабах і Вірменію. Так само чітко він сказав, що існують найманці, рекрутовані Туреччиною і послані нею в зону конфлікту, де вони повинні воювати проти Нагірного Карабаху і Вірменії.

По суті Росія сказала те ж саме, хоча і не так точно і прямо. Але факт залучення найманців в принципі визнала й Ісламська Республіка Іран, що дуже важливо.

– У Німеччині вкрай критично дивляться на те, що саме Росія — ваш союзник, і що Путін сам веде смертоносну війну в Сирії і в Україні.

– Я не буду коментувати оцінки, що містяться у вашому питанні, тому що різні події розглядаються різними учасниками з абсолютно різних точок зору.

– Чи може російська армія надати вам допомогу?

– Російська військова база № 102 знаходиться у Вірменії. У нас загальна система протиповітряної оборони. Договір про цю систему абсолютно чітко визначає, в яких випадках ці сили можуть бути введені в дію і для безпеки Вірменії.

– Коли це може статися?

– Договір чітко визначає подібні ситуації. Я впевнений, що Росія виконає свої договірні зобов’язання, якщо такі ситуації виникнуть.

– Ви можете собі уявити мирні переговори з Ердоганом?

– Я розглядаю те, що відбувається, як терористичний акт. А якщо відбувається терористичний акт, то для кожної країни важливим завданням стає забезпечення власної безпеки і вона діє відповідно. В даний момент ми зайняті цим.

– Чи зможете ви протистояти високотехнологічній зброї, що застосовується Азербайджаном?

– Думаю, що Вірменія і вірменський народ рішуче налаштовані на захист своєї країни. У нас є свої власні високотехнологічні пристрої, які ми виробляємо. Можливо, у нас немає таких же потужностей. Але ми плануємо розвивати ці технології для нашої самооборони.

– Що потрібно зараз робити Німеччині?

– Я очікую, що вона чітко заявить про свою позицію. Якщо міжнародне співтовариство не оцінить правильно геополітичне значення цієї ситуації, то нехай Європа не дивується, якщо Туреччина одного разу опиниться поруч з Віднем.

– Чи потрібно Німеччині так само чітко, як Макрону, заявити про те, хто почав війну?

— Так. І їй потрібно дати оцінку тому факту, що Туреччина використовує в цьому регіональному конфлікті набраних в Сирії терористів і найманців.

Пауль Ронхаймер

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: https://zik.ua/blogs/viina_tsyvilizatsii_virmeniia_iak_ostannia_pereshkoda_na_shliakhu_turetskoi_ekspansii_982734

Залишити відповідь