Пт. Лип 30th, 2021

Українська пропаганда влаштовує істерію з приводу висловлювання Путіна про один народ

Денис Жарких
Денис Жарких

Медійник, письменник, політолог

Президент Росії Володимир Путін
kremlin.ru

Про це пише Денис Жарких на своїй сторінці в Facebook.

Не брати та брати

“Він відмовив нам у праві на існування, він бажає знищити нас, він ніколи не визнає нашого вибору”, – журяться вони. Висловлювання Путіна дійсно небезпечне для української влади, і тут багато моментів, на які важливо звернути увагу.

Сама істерична реакція абсолютно не дивна. Істерика з будь-якого висловлювання Москви для української влади стала нормою. Українська політика схожа на дурну жінку, яка вважає, що її неодмінно хочуть образити, зґвалтувати і принизити. При цьому колишній чоловік давно розлучився і живе своїм життям, але дама вважає, що він думає тільки про неї, виношує помсту, і бажає повернути за всяку ціну. Нещодавно Володимир Бистряков так висловився про процес української самостійності – “у нас відібрали нафту, газ, моря і океани”. І тут не посперечаєшся. Якщо розлучилися, то не варто думати, що колишній чоловік буде і далі приносити зарплату. Але негідник, неодмінно негідник.

РФ має іншу економіку, ніж СРСР. Цій економіці Україна не особливо цікава. Втім, як і будь-якій інший сучасній економіці. Це перша половина ХХ століття розглядала Україну, як продовольчу базу, а СРСР ще й як науково-технічний парк. Час промисловості для України сьогодні закінчився. Продовольче значення на світовому ринку сильно впало. Нічого нового – в проміжках між Київською Руссю і династією Романових Україна особливо нікого не цікавила, а це кілька століть.

Навіть якщо припустити, що Росія ну дуже захоче поглинути Україну, то без змін в першу чергу економічного укладу у неї нічого не вийде.

Приєднання повинно мати економічний сенс. А тут не те, що у Росії повно дотаційних регіонів, США має масу незрозуміло навіщо існуючих Штатів. Нинішня ситуація не заохочує пряме захоплення територій – доведеться нести за них відповідальність. Інша справа маріонеткові держави, керовані з посольства – і грабувати можна, і відповідальності ніякої. Це ж ваш демократичний вибір, щоб ми вас грабували. Ось подібну схему і захищає українська державна пропаганда.

Тепер з приводу одного народу. Тут багато аспектів, розберемо деякі з них. Юридично людина з українським паспортом і людина з російським паспортом різні громадяни. Але Путін і не сказав, що Україна частина РФ, нічого перекручувати. Так, громадяни України і громадяни РФ – різні громадяни. Тільки от скільки громадян України останнім часом отримали російські паспорти? Їх змушували, катували, вимагали спалити/з’їсти українські паспорти? Якщо зміна паспорта йде так швидко, і проходить в масовому порядку, то українській владі слід задуматися. Але вона істерить.

Якщо розглядати етнічний аспект, то можу сказати, що українська статистика бреше, в кращому випадку, прибріхує. Незважаючи на всю українізацію основною мовою для України залишається російська. Запитайте у будь-якого соціолога. Фокус групи всіх регіонів, виключаючи Захід, говорять російською мовою. Так, на Заході України природно говорять українською, але вони добре розуміють російську і легко на неї переходять. А російськомовне населення України, незважаючи на масу драконівських законів, не переходить на українську, хоч ти трісни. Українська статистика знайшла вихід – вони запитують про двомовність і приплюсовують двомовних до україномовних. Розповів анекдот українською, відповів своєму україномовному другові мовою – все, ти вже не російськомовний. Це чисте шельмування. Українська незалежність посилила двомовність, але не позиції української мови. Більше того, українську та російську мову здали під тиском неписьменності та падіння якості освіти.

Тепер про політичну відмінність. У політичних українцях етнічних українців завжди меншість. Там повно росіян, євреїв, грузинів і навіть пуштуни є. Політичне українство надзвичайно примітивне і істеричне, але має чіткий економічний сенс – знищити російський бізнес тут, і розчистити місце бізнесу західному. Але подібна позиція мало чим по суті відрізняється від російських лібералів всередині самої Росії. Ось вони і ходять з українськими прапорами, розповідаючи про небувалі свободи в Україні, які зневажила Росія. При цьому як політичні українці, так і російські ліберали дозволяють собі настільки людоїдські висловлювання, що розумієш, свободу вони розуміють виключно в плані свободи світу від Росії. Але світ без Росії не стане кращим, навіть якщо Росія недосконала, а її керівництво веде небезпечну гру.

А тепер перейдемо до головного аспекту один / не один народ – економічного. Маса українців, навіть вельми патріотичних поглядів, отримавши вигідну пропозицію спрямовуються в Росію, де на час / назавжди забувають про свої політичні / етнічні / інших погляди, і рубають рубль скільки це можливо. Так, США і ЄС купили більшу частину української інтелігенції і вона добре знає, що на Заході платять більше, а працювати/думати можна менше. Але верхній шар не народ, народ не купиш, та й грошей таких немає. Ось до цього народу Путін і звернувся. А що українській владі сказати своєму народові? Так можна кричати: “Караул, нас народом не вважають, знищують!” і це в середовищі політичного українства пройде на ура. Але тільки страшно далеко все це від реального народу. Українська влада програє битву за власний народ, а саме для цього і був приведений в президенти Зеленський. Але він не справляється. Він цей народ не бачить, не розуміє реальної ситуації, а, значить, у “націоналіста” Медведчука і “тисну руку” Порошенка значно більше шансів. Істерика це слабкість, хвороблива реакція, а не сила.

Денис Жарких

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: https://zikua.tv/blogs/ukrainska_propahanda_vlashtovuie_isteriiu_z_pryvodu_vyslovliuvannia_putina_pro_odyn_narod_1006669

Залишити відповідь