Вт. Гру 1st, 2020

Розенбаум: План Кравчука дискредитує мирний процес

Поділіться записом

План Кравчука, який нинішня українська влада позиціонує як спробу розблокувати політичний процес врегулювання конфлікту на Донбасі, передбачає проведення виборів в ОРДЛО не пізніше 31 березня наступного року. Тобто, через 4,5 місяці. Це просто неможливо. А сам план схожий на спробу Києва заблокувати мирний процес.

Адже щоб вибирати, потрібно розуміти, кого і в які органи. Україна досі не внесла зміни до Конституції в частині децентралізації з урахуванням особливостей ОРДЛО. А це три читання законопроекту в парламенті, які повинні розглядатися на різних сесіях Ради. Потім повинні бути узгоджені законопроєкти, які б гарантували особливий статус ОРДЛО на постійній основі. У цих документах якраз і повинна бути прописана система, склад і повноваження місцевих органів влади в ОРДЛО, які повинні бути обрані на виборах. Це дуже тривалий процес, який тільки зовсім далека від розуміння мирного процесу людина могла вмістити в чотири з половиною місяці.

Ще один важливий момент. В українському документі немає ні слова про формування в ОРДЛО загонів народної міліції, але в розділі Про вибори є згадка про якісь загони, які присягнули на вірність Україні, які будуть спільно з патрулями Нацполіції забезпечувати порядок під час виборчого процесу. Виникає питання – хто і як створюватиме ці загони, якщо місцевих органів влади в ОРДЛО на той момент ще не буде, як і закону про народну міліцію?

Також Київ пропонує сформувати у складі СММ ОБСЄ правоохоронних підрозділів для охорони громадського порядку у складі 1,5 тисяч осіб. Це йде врозріз з Мінськими угодами. До того ж, абсолютно неясно, де ОБСЄ буде так швидко набирати такий великий загін колишніх силовиків, і хто за це заплатить.

І найдивніше – Київ пропонує узгодити закон про вибори в ОРДЛО до…1 грудня. Тобто, за 17 днів питання, яке не може бути вирішене ось уже 5 років через відмову України виконувати Мінські угоди, за ідеєю “зеленої влади” має бути вирішене за 17 днів! Очевидно, що ніхто в Києві не вірить в те, що це можливо. До того ж, в документі прописана крайня дата прийняття закону про вибори в ОРДЛО – це 17 грудня. Виходить, що Офіс президента вважає Раду кишеньковим органом, якщо навіть не поважає думку народних депутатів. А раптом парламент відмовиться? При цьому, як тільки мова заходить хоча б про обговорення дорожньої карти Донецька і Луганська, вся наша українська делегація хором каже, що не має повноважень диктувати Верховній Раді, які документи їй приймати.

Цілком наочна банальна спроба дискредитувати процес врегулювання конфлікту. У плані Кравчука порушена вся послідовність виконання Мінських угод, вказані абсолютно нереалістичні дати передбачуваних ініціатив, багато норм йдуть врозріз з положеннями “Мінська”. Цілком очевидно, що ні Москва, ні Донецьк, ні Луганськ ніколи не погодяться на план, який настільки суперечить досягнутим раніше домовленостям, затвердженим світовою спільнотою.

Теоретично, Україна могла б запропонувати якусь альтернативу, запропонувавши владі ОРДЛО обмін поступками. Але в плані Кравчука таких поступок з боку України немає. Тому цей план мертвонароджений. Росія вустами Гризлова вже назвала план Кравчука щодо Донбасу повним протиріччям Мінських угод, який призначений виключно для скликання чергового саміту “нормандського формату”. У підсумку, навіть цього Київ не зможе досягти з таким підходом.

Джерело: https://zik.ua/blogs/rozenbaum_plan_kravchuka_dyskredytuie_myrnyi_protses_987639

Залишити відповідь