Пт. Чер 25th, 2021

Про медійну боротьбу з олігархами, або Що ховається за кулісами

Олексій Кущ
Олексій Кущ

Економіст

Поняття “олігарх” не існує в жодній країні світу
З відкритих джерел

Про медійну боротьбу з олігархами і справжній “цінник”, який при цьому “монетизується” за лаштунками

Ключова помилка президента Володимира Зеленського, зроблена ним свідомо, – він вирішив боротися з олігархами як з персоніфікованим злом, “призначаючи” олігархами всіх, у кого є умовно 100 млн дол. Чому це завідомо програшна стратегія?

Про це пише Олексій Кущ на своїй сторінці в Facebook.

Найсмішніше в цій моделі – прив’язка статусу олігарха до одного мільйона прожиткових мінімумів. Як насмішка і над олігархами, і над мільйонами громадян, які живуть на цей мінімум.

Але Зеленський зовсім нічого не робить для боротьби з монополіями й олігархічною системою економіки. Борючись із “прищем”, а не “забитими порами”. Займаючись “вичавлюванням”, а не “особистою гігієною” економіки.

Боротьба з олігархічною моделлю – це насамперед боротьба з монопольними ФПГ.
Саме тому в США починали з антитрестівського акту Шермана і боротьби з паливною монополією Рокфеллера. Зрозуміло, що за такої політики монополії за Зеленського будуть лише розквітати на тлі зміцнення його персональної влади під приводом боротьби з “олігархами”. Він і “борець” із ними, і головний “гарант” їхнього безбідного існування.

А тепер про цінник. Щороку Україна видобуває близько 40 млн т залізної руди. За середньої ціни 150 дол./т вартість видобутого становить 6 млрд дол. на рік за мінімальних витрат, враховуючи характер українських родовищ.
При цьому до бюджету надходить сума ренти, яка сплачується від видобутку природних ресурсів, у розмірі 40-50 млрд грн, із яких понад 90% – це рента за видобуток природного газу і нафти.

Новини за темою: Окрема каста Зеленського, або Чому законопроєкт про олігархів – це спектакль для бідних

Але ж природні ресурси у нас належать народу. Так про це пише документ, званий Конституцією, об яку в Україні не витер ноги хіба що ледачий.
Таким чином, віддавши видобуток залізної руди у приватні руки, наша країна втрачає приблизно 4 млрд дол. на рік, які надходили б до бюджету в разі націоналізації галузі (до речі, в умовах війни або поствоєнної кризи багато країн націоналізують видобувні галузі, як це зробили у Великій Британії після Другої світової).

4 млрд дол. – це вдвічі більше, ніж ми отримали від МВФ у 2020-му.
Це значна компенсація дефіциту Пенсійного фонду (при цьому у нас лякають українців то підвищенням пенсійного віку, то взагалі загрожують перестати платити пенсії через 15 років…).

Приблизно такий самий ресурс могло б дати створення державної експортної логістичної компанії, яка контролює експорт зерна з країни і забезпечує фермерів (особливо малі та середні господарства) високими закупівельними цінами.

Але нам, звичайно, розкажуть, що низька внутрішня ціна на залізну руду для меткомбінатів ФПГ, які контролюють наші ГЗК, потрібна для забезпечення їхньої конкурентоспроможності на зовнішніх ринках під час продажу напівфабрикатів у вигляді слябів і квадратних заготовок.

Коштом чого вони і виконують соціальну функцію і створюють робочі місця. А вільний експорт зерна необхідний для припливу приватних інвестицій в аграрний сектор.

Новини за темою: Проблема не тільки в олігархах, або Українська система корупційного симбіозу

Але тоді влада повинна чесно про це говорити людям, щоб вони розуміли, що благоденство десятка ФПГ у країні коштує бюджету приблизно 10 млрд дол. на рік (і це тільки щодо зерна і руди), тобто четверту частину доходів державного бюджету.

І нехай люди самі вирішать, чи потрібна їм така конкурентоспроможність великого бізнесу. А може, краще подвоїти пенсії?

Жертовність – це те, що прищеплювали нашим людям від народження в Радянському Союзі. Але тоді жертвували для світлого майбутнього і соціальних гарантій теперішнього.
Але чому нинішня пасивна жертовність мільйонів заради дуже світлого справжнього десятка сімей триває досі, в умовах нібито відкритого суспільства?

Олексій Кущ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: https://zikua.tv/blogs/pro_mediinu_borotbu_z_oliharkhamy_abo_shcho_khovaietsia_za_kulisamy_1004816

Залишити відповідь