Пн. Сер 2nd, 2021

Кіквідзе: Зе-влада черговий раз проігнорувала Конституцію

Кирило Кіквідзе
Кирило Кіквідзе

Блогер
Конституція України
Фото з відкритих джерел

Оригінал розміщений на сайті “Кореспондент”.

Президент України Володимир Зеленський і його команда вкотре наплювали на законодавство, а саме Конституцію нашої країни.

Так, сьогодні голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав три закони, необхідні для впровадження судової реформи в Україні. Тепер ці акти спрямовані на підпис безпосередньо нашому “гаранту” Конституції.

Варто зазначити, що Разумков не мав жодних правомірних підстав підписувати ці три закони, адже були прийняті 20 липня на позачерговому засіданні парламенту, в якому взяли участь лише 99 народних депутатів. Тобто на пленарному засіданні було відсутнє необхідної для прийняття рішень відповідно до вимог Конституції України кількості парламентаріїв.

Про це нагадав голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук, оприлюднивши відповідне рішення Конституційного суду України, де сказано, що “Верховна Рада України правомочна приймати закони і реалізовувати інші конституційно визначені повноваження за умови присутності на її пленарних засіданнях на момент голосування не менше тієї кількості народних депутатів України, яка згідно з Конституцією України необхідна для прийняття відповідного рішення”.

Таким чином, правильно робить висновки Медведчук, Конституційний суд може визнати неконституційними підписані Разумковим закони у зв’язку з порушенням встановленої Конституцією процедури їх розгляду і прийняття.


Фото з відкритих джерел

Кирило Кіквідзе

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: https://zikua.tv/blogs/kikvidze_ze_vlada_cherhovyi_raz_proihnoruvala_konstytutsiiu_1007826

Залишити відповідь