Нд. Лис 29th, 2020

Іспанські винищувачі патрулюватимуть Чорне море у складі сил НАТО

Поділіться записом
El Pais
El Pais

Іспанська щоденна суспільно-політична газета

Єврофайтер Тайфун — багатоцільовий винищувач четвертого покоління
airliners.net

Іспанія, як член НАТО, відправляє війська і техніку в Румунію і в країни Балтії, де НАТО хоче показати Росії свою рішучість захищати колишні радянські республіки від будь-якої агресії. 

Про це пише El País.

Шість винищувачів та 130 іспанських військових в лютому і березні будуть розміщені на військовій базі в Румунії.

Іспанські багатоцільові винищувачі вперше пролетять над Чорним морем, яке стало найгарячішою зоною в напружених відносинах НАТО і Росії після анексії Криму в 2014 році. Загін з шести “Єврофайтерів” (літаків-винищувачів виробництва країн ЄС) і 130 службовців ВПС Іспанії протягом двох місяців – лютого і березня 2021 року – буде розгорнуто в Румунії, щоб контролювати повітряний простір країни.

Із 2006 року Іспанія посилає свої військові літаки в країни Прибалтики в рамках програми повітряної безпеки. Їхня мета – захист повітряного простору цих держав від вторгнення росіян і перехоплення невідомих літаків. Однак донині Іспанія не робила нічого подібного на Балканах, де НАТО дотримується схожої стратегії.

Іспанські винищувачі розмістяться на авіабазі імені Михаїла Когельничану (Mihail Kogălniceanu) в 25 кілометрах від міста Констанца на березі Чорного моря, де також базуються F-16 і МіГ-21 ВПС Румунії. Військово-повітряним захистом всього південного флангу НАТО керують з Центру спільних повітряних операцій (Centro de Operaciones Aéreas Combinadas) в місті Торрехон-де-Ардос під командуванням іспанського генерала Фернандо де ла Крус Каравака (Fernando de la Cruz Caravaca). Іспанія планувала здійснити розгортання ще в цьому році, але з технічних причин його довелося перенести. З травня по серпень цю місію виконують літаки Великобританії, а з вересня по грудень — Канади.

Недружні зближення між літаками Північноатлантичного альянсу і Росії над Чорним морем відбуваються досить часто. У травні Москва стверджувала, що винищувачі Су-27 і Су-30 перехопили два американські бомбардувальники B-1 “Лансер”, коли ті перебували над міжнародними водами, і переслідували їх, доки ті не віддалилися від кордонів Росії.

Новини за темою: Американські винищувачі над Чорним морем: Кому загрожують США?

За даними видання АВС, загін відправиться до Румунії з військової бази в Морон-де-ла-Фронтера. Військові джерела цю інформацію підтверджують. Через місяць після його повернення до Іспанії, з травня по серпень ВПС країни розгорнуть інший контингент на базі міста Шяуляй в Литві. До Литви загін з 130 військових і шести винищувачів ЄС “Єврофайтер” відправиться з бази Лос Льянос в Альбасеті. Це буде вже увосьме, коли іспанські винищувачі вирушать у Прибалтику. Щорічна вартість цих розгортань становить близько 50 мільйонів євро.

Крім цього, Іспанія зберігає контингент з 350 військовослужбовців сухопутних військ у складі міжнародного батальйону в Латвії в рамках програми під назвою “Розширена передова присутність” НАТО. Так НАТО хоче показати Росії свою рішучість захищати колишні радянські республіки від будь-якої агресії. Іспанські зенітно-ракетні комплекси “Петріот” розміщені на кордоні Туреччини і Сирії, щоб убезпечити турецьку територію НАТО від атаки балістичних ракет. Передбачається, що в грудні ця місія буде продовжена ще на шість місяців.

Новини за темою: Чорноморська стратегія Америки: Канал Ердогана “Стамбул” відкриває двері НАТО в Чорне море?

Є ще один внесок Іспанії в захист НАТО: починаючи з 30 червня протягом року іспанський фрегат – флагман флотилії супроводу в Середземному морі. Це одне з чотирьох військово-морських угруповань НАТО, мета якого – миттєва відповідь у разі кризи. Першою точкою призначення флотилії було Чорне море. Там у липні разом з флотилією мінних тральщиків вона взяла участь у спільних військових навчаннях, організованих Болгарією, а потім відвідала порт Одесу (Україна), який прийняв загін НАТО. Під час візиту вона продемонструвала прапор НАТО і берегам Криму.

Мігель Гонсалес

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: https://zik.ua/blogs/ispanski_vynyshchuvachi_patruliuvatymut_chorne_more_u_skladi_syl_nato_986070

Залишити відповідь