27.11.2021

Імунітет проти COVID-19: Хто кого?

Євген Дубровський
Євген Дубровський

Лікар-інфекціоніст

Влада КНР, щоб пом’якшити негативні наслідки коронавіруса провела вливання ліквідності до 1,2 трлн юанів та знизила кредитну ставку


EPA-EFE

Організм людини у масштабах популяції повністю переграв COVID-19. Імунітет знайшов механізми і можливості для гідної відповіді новому виду коронавірусу. Чи надовго?

Про це пише Євген Дубровський на своїй сторінці в Facebook.

Писати цю частину дуже легко: на вивчення ковіду кинуті такі наукові сили, як ні на яке інше захворювання в такі стислі терміни. Масив інформації більш ніж вичерпний. Залишилося тільки знайти достовірні джерела і назвати речі своїми іменами.

Якщо хтось каже, що ковід це лише ГРВІ, що це вигадка, отруєння отрутами або ще якесь вигадане конспірологічне непорозуміння – цим людям просто дуже пощастило, вони не зіткнулися з важким ковідом, не бачили смерті в реанімаціях. Ковід – не просте захворювання. До нього потрібно ставитися з обережністю і увагою. Все, як в будь-якому питанні, має різні відтінки.

Однак, світова статистика невблаганна – близько 90% людей переносять ковід досить легко, без серйозного лікування. Є невичерпна кількість пацієнтів, які перехворіли практично непомітно. Але решта 10%, в основному з групи ризику, не поділяють такого оптимізму і безпечності, яка панує у світі. Ситий голодного не розуміє. У кожного своя правда.

Новини за темою: Чи можливий довічний імунітет від вірусів?

Але що нас всіх об’єднує?

Відсоток тих, хто видужав. Не маю під рукою свіжих даних за останній місяць, але протягом усього поточного часу смертність у всьому світі становила близько 2-3%. І тенденції до збільшення смертності немає, за винятком лише деяких країн, де все в комплексі дуже складно. Що це означає?

Це означає, що наш організм (у масштабах популяції) повністю переграв ковід. Імунітет знайшов механізми і можливості для гідної відповіді новому виду коронавірусу.

Чи надовго?

Проведено достатньо досліджень, вже опублікованих і рецензованих провідними світовими інститутами: відповідь дуже оптимістична.

На боротьбу з ковідом наш організм задіює всі сили: неспецифічний вроджений імунітет, а потім адаптивний клітинний, а також гуморальний. Імунний захист не тільки знищує заражені вірусом клітини, але і ефективно перешкоджає поширенню вірусу по організму (в крові методом ПЛР ковід не виявляється).

І, що особливо важливо, формуються високоспецифічні клітини пам’яті, які перешкоджають зараженню іншими штамами ковіду.

Новини за темою: Пандемія COVID-19 в Україні: Кого будуть вакцинувати примусово?

Імунітет після ковіду вже, за представленими даними, досить тривалий, не менше 1 року, а за моїми особистими даними – всі 1,5 року. Це не просто наявність антитіл (про які ми скажемо окремо), але і факт відсутності масових повторних заражень при появі нових висококонтагіозних штамів.

Чи буде такий захист тривати і далі?

Найімовірніше, що так. Поки не знаємо на скільки: два роки, три, п’ять? Невідомо. Це покаже час. Але те, що вже зараз маємо – дуже непогано. Якщо буде схоже на постгрипозний імунітет (близько 5 років і більше) – то дуже добре.

Повторно хворіють. Це правда. Але невеликий відсоток. Згідно зі свіжими даними: 0,7-1%.

Це не така маленька цифра, як може здатися. Але ми розуміємо, що завжди є частина людей в популяції з дефектами імунологічної відповіді, з порушенням утворення клітин пам’яті або важкими супутніми захворюваннями. Моменти, пов’язані з неточністю тест-систем або постановці діагнозу “на око”, навіть не будемо обговорювати.

Питання вакцинації дуже гострі. Беручи до уваги дійсну важливість і доцільність вакцинації груп ризику, чи потрібно прищеплювати перехворілих?

Коли? Скільки разів? Чи є сенс постійно вимірювати антитіла і на цьому будувати систему висновків?

Євген Дубровський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: https://zikua.tv/blogs/imunitet_proty_covid_19_khto_koho_1018349

Залишити відповідь