Пн. Сер 2nd, 2021

Делегація ОБСЄ з питань свободи ЗМІ захистить телеканали “112 Україна”, NewsOne і ZIK від свавілля влади

Ігор Вальський
Ігор Вальський

Політолог

2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій щодо телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZіK
Телеканал ZIK

Якщо президент Володимир Зеленський думав, що йому дозволено творити все що завгодно: вводити тотальну цензуру, забороняти незалежні телеканали, переслідувати та намагатися на корені знищити інакомислення – то він дуже жорстоко прорахувався. В Україну прибула делегація ОБСЄ з питань свободи ЗМІ. До складу делегації увійшли: старший радник, а раніше директор Бюро представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Андрій Ріхтер, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Тереза Рібейро, радник Бюро представника ОБСЄ з питань свободи Айдар Ботагаров, і співробітник Бюро представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Адіс Мустеданаджика. Міжнародна громадськість нарешті вкаже Зеленському його місце, захистивши та відновивши в правах незалежні телеканали “112 Україна”, NewsOne і ZIK.

Президенту треба нарешті зрозуміти одне: він не всесильний. Якщо йому шляхом цинічної брехні та маніпуляцій вдалося піднятися на вершину політикуму країни, то це не означає, що він підкорив її та зможе творити все, що йому заманеться. Свобода слова у світі цінується дуже високо. І в президента, який розповідає, який він сучасний демократ, і водночас без суду і слідства, просто по клацанню пальців, закриває найбільші ЗМІ просто за те, що вони наважилися говорити правду, а не замилювати людям очі, всі світові лідери будуть тикати пальцем, як в балабола. Ніхто не сприйме серйозно людину, яка оббиває пороги різних країн із гаслами про побудову сучасної країни, одночасно розводячи в ній тиранію. 

ОБСЄ – це всього лише перший дзвінок для Зеленського. Питання про незаконне закриття “112 Україна”, NewsOne і ZIK вже підняли в Парламентській асамблеї Ради Європи, і найближчим часом винесуть свою оцінку рівню “демократії українського президента”. А до цього свій вердикт оприлюднили організація Об’єднаних Націй, заявивши у звіті Верховного комісара ООН з прав людини про незаконність закриття незалежних ЗМІ, і Європейський парламент, який у своїй резолюції вказав на неприпустимість репресій проти телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK.

Тисячі світових ЗМІ, починаючи від топових, які читають лідери країн, закінчуючи невеликими місцевими, написали понад 55 тисяч публікацій про те, що означає “свобода слова по-Зеленськи”: закрити інакомислячих, стерти будь-які згадки про незалежні медіа, змусити замовкнути журналістів, які звикли говорити правду. Будь-який інший адекватний глава держави, таким чином зганьбившись на весь світ, давно подав би у відставку, якщо у нього є хоч якісь уявлення про честь і совість. Однак Зеленський продовжує правити, думаючи, що це йому зійде з рук. 

У нього залишається фактично останній шанс довести всім, і в Україні, і за кордоном, що він гідний займати крісло керівника країни. Для цього йому необхідно буде одне: відновити “112 Україна”, NewsOne і ZIK у своїх правах і перестати переслідувати інакомислячих. Тоді він, можливо, увійде в історію як президент, який зумів виправити свою колосальну помилку. Інакше його назавжди запам’ятають як містечкового диктатора, який волею випадку керував країною.

Ігор Вальський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: https://zikua.tv/blogs/delehatsiia_obsye_z_pytan_svobody_zmi_zakhystyt_telekanaly_112_ukraina_newsone_i_zik_vid_svavillia_vlady_1007340

Залишити відповідь